Biz Kimiz

PGPARA 2016 yılında kurulmuş olup, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu`nun (BDDK) 26/12/2019 tarih ve 8751 sayılı kararı ve 31/12/2019 tarih ve 30995 sayılı Resmi Gazete uyarınca Para Transferi işlemleri için faaliyet izni lisansına sahip Ödeme Kuruluşudur. PGPARA Ödeme Kuruluşu , 20/06/2013 tarihinde yürürlüğe giren 6493 Sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları” kanunu kapsamında yer alan Ödeme Kuruluşu statüsünde olup, birden fazla döviz cinsinde yurtiçi ve yurtdışına, banka hesabına, isme para gönderme veya tüm bunlardan para alma işlemlerinde hizmet vermektedir. PGPARA Ödeme Kuruluşu tüm ödeme işlemlerini kendi sistemi üzerinden gerçekleştirmekle birlikte , yurtdışında işbirliği yaptığımız iş ortaklarımızın Sistemleri ile eş zamanlı çalışmakta olup , hızlı ve güvenli hizmet vermek için Uzman kadrosu ve yenilikçi teknolojileri ile birlikte her geçen gün hizmet ağını genişletmektedir.

banner
banner

PGPARA ÖDEME KURULUŞU

Vizyonumuz

Türkiye Bankalar Birliği tarafından 2017 yılında gerçekleştirilen dijital ve bankacılık istatistiklerine bağlı olarak, yüz yüze işlemlere ilişkin verilere göre bankaların internet üzerinden yaptığı havaleler 71 milyon, toplam işlem hacmi ise 957 milyar TL olarak gerçekleşti. Yılda 1 milyon işlem gerçekleşmektedir ve bu işlemlerin toplam hacmi yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL`dir. 1 milyon işlemin gerçekleştirildiği devasa pazarın aktif bir parçası olma fikrimiz ortaya çıktı. PGPARA, dünyanın önde gelen finans şirketlerinden biri olmanın, performansa, hizmet kalitesine ve iyi itibara, en iyi hizmetleri sunmaya, etik iş uygulamalarına uymaya ve tüm paydaşlarımızın saygısını kazanmaya bağlı olduğuna inanmaktadır.

Mesajımız

PGPARA, para hareketi için güçlü ve güvenilir bir ekonomik sistem yarattı. Sanal ve fiziksel ödemeler arasındaki boşluğu kapatmak için geniş bir küresel aracılar ağı oluşturmaya çalıştı. Örneğin; müşteriler yurtdışında yeni bir şube açan ve finansal yükümlülüklerini ödeyen bir şirket veya dünyanın herhangi bir ülkesinde üniversite taksiti için para alan bir aile olsaydı, para ihtiyaç duyulan yere gider. Müşteriler genellikle geniş bir pazarda birçok seçenek bulurken bizim işimiz para işlemlerini kolaylaştırmak, parasal işlemleri basitleştirmek ve işimizi de müşterimizi yormadan kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapıyoruz.

Hedefimiz

PGPARA, hizmetlerini geliştirmeye, yüksek performans ile profesyonel bir şekilde iş sürecini devam ettirmeye, bilgisini ve teknolojisini iş süreçlerini geliştirmek için sürekli çaba sarf etmeye kararlıdır. Profesyonel, son derece güvenilir ve zamanında hizmet. 2005 yılında projenin başlangıcından bu yana, bir acente ağı oluşturduk ve siber güvenlik teknolojilerini kullanarak çözümlerimizin verimliliğini artırmak için durmaksızın çalıştık. Günümüzde ise PGPARA olarak, Türkiye, Orta Doğu ve dünyada finansal işlem hizmetleri alanında liderliğe ulaşmayı hedefliyoruz.

Yurtdışı Ortaklarımız

DIRECT REMIT LIMITED
ALFARDAN EXCHANGE
RİA MONEY TRANSFER
SHİFT MONEY TRANSFER
JUBA EXPRESS
GCC REMİT
UNISTREAM
AL ANSARI EXCHANGE
TAAJ
ASAL EXPRESS
SHANAWANI EXCHANGE
ALHAZMI EXCHANGE

İnsanlar PGPara hakkında ne diyor?

1